Świetna forma piłkarek z Avii Świdnik

W ubiegły weekend, a dokładnie w niedzielę 1 sierpnia, odbyły się powiatowe derby podczas których został rozegrany mecz pomiędzy piłkarkami z LKS Wierzchowiska i z MKS Avia Świdnik.

Mecz kontrolny, czyli tzw. sparing (trzy tercję po 20 minut), został rozegrany na wyjeździe w Wierzchowiskach. Zakończył się wynikiem 4:2 dla dziewcząt z Avii Świdnik. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyły:

• Kornelia Gałka (4 minuta meczu),
  • Paula Walczak (33 minuta, 36 minuta),
  • Edyta Szutko (34 minuta meczu).

Bramki dla LKS Wierzchowiska zdobyły:

• Martyna Rodak (17 minuta),
  • Julia Poniewozik (38 minuta meczu).

W trakcie trzecia tercji meczu nie padła już żadna bramka. Pomimo podjęcia wielu akcji przez piłkarki z LKS Wierzchowiska, obrona Avii Świdnik się nie ugięła. Piłkarki świetnie się spisały i nie pozwoliły strzelić bramki, choć obydwie drużyny stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. Bardzo dobrą formę zaprezentowała bramkarka Avii Świdnik- Karolina Bilik, była jedną z najlepszych zawodniczek meczu. W meczu piłkarkom towarzyszyli: trener LKS Wierzchowiska Zbigniew Kwiatkowski, trener MKS Avia Świdnik Tomasz Giełzak wraz kierownikiem Ireneuszem Szutko.