AKTUALNOŚCI

Policjanci z wizytą na półkoloniach

Wczoraj mundurowi ze świdnickiej komendy wraz z psem służbowym odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach. Spotkanie było okazją do przekazania najmłodszym podstawowych informacji dotyczących ich bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci miały też okazję poznać bliżej pracę przewodnika psa służbowego oraz obejrzeć krótki pokaz.

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku gościli u dzieci biorących udział w półkoloniach organizowanych w „Gospodzie leśnej” w Świdniku. W czasie spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi i przekazali informacje dotyczące ich bezpieczeństwa podczas zabaw na dworze oraz poruszania się po drodze oraz przypomnieli o konieczności noszenia odblasków.

W związku z okresem wakacyjnym poruszono także temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą w lesie lub w górach. Przewodnik psa służbowego wraz z swoim czworonożnym podopiecznym pokazał dzieciom jak wygląda ich wspólna praca na co dzień. Policjant mówił także jak zachować się podczas kontaktów ze zwierzętami, a na koniec spotkania zaprezentował pokaz posłuszeństwa psa. Dzieci dostały od mundurowych pamiątkowe odblaski.

Reklama

reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button