AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

KORONAWIRUS ZNÓW W POWIECIE. POSZUKIWANI WSPÓŁPASAŻEROWIE ZAKAŻONEGO!

We wczorajszym komunikacie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, dotyczącym nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie Lubelszczyzny, jeden z przypadków został błędnie zakwalifikowany. Okazuje się, że dotyczy on nie powiatu lubelskiego a powiatu świdnickiego. Jak poinformowała Katarzyna Link z LUW:

„W wyniku wywiadu epidemiologicznego przeprowadzonego przez WSSE w Lublinie informuję, że mężczyzna w przedziale wieku 21-40 wskazany w porannym komunikacie jako mieszkaniec powiatu lubelskiego, jest mieszkańcem powiatu świdnickiego.”

W związku z tym konkretnym zakażeniem, Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdniku apeluje do wszystkich osób, które dnia 01.08.2020 roku podróżowały pociągiem relacji Chełm-Katowice na trasie Lublin-Katowice (odjazd z Lublina nastąpił o godzinie 5:20), o niezwłoczny kontakt z jednostką. To właśnie tym pociągiem jechał zakażony SARS CoV-2 mężczyzna z powiatu świdnickiego z bliską osobą. Zajmowali miejsca numer 21 oraz 22 w przedziale nr 13. Ze świdnickim sanepidem skontaktować można się poprzez:

  • tel. 81 745 56 10 (w godzinach 7.30 – 15.05)
  • tel. 516 052 231 (poza godzinami pracy PSSE)
  • e-mail: psse.swidnik@pis.gov.pl.

Zakażony mężczyzna jest 23 potwierdzonym przypadkiem na terenie powiatu świdnickiego. Na chwilę obecną jedynym aktywnym, co widać na poniższej mapie.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button