AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

KORONAWIRUS ZNÓW W POWIECIE. POSZUKIWANI WSPÓŁPASAŻEROWIE ZAKAŻONEGO!

We wczorajszym komunikacie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, dotyczącym nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie Lubelszczyzny, jeden z przypadków został błędnie zakwalifikowany. Okazuje się, że dotyczy on nie powiatu lubelskiego a powiatu świdnickiego. Jak poinformowała Katarzyna Link z LUW:

„W wyniku wywiadu epidemiologicznego przeprowadzonego przez WSSE w Lublinie informuję, że mężczyzna w przedziale wieku 21-40 wskazany w porannym komunikacie jako mieszkaniec powiatu lubelskiego, jest mieszkańcem powiatu świdnickiego.”

W związku z tym konkretnym zakażeniem, Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdniku apeluje do wszystkich osób, które dnia 01.08.2020 roku podróżowały pociągiem relacji Chełm-Katowice na trasie Lublin-Katowice (odjazd z Lublina nastąpił o godzinie 5:20), o niezwłoczny kontakt z jednostką. To właśnie tym pociągiem jechał zakażony SARS CoV-2 mężczyzna z powiatu świdnickiego z bliską osobą. Zajmowali miejsca numer 21 oraz 22 w przedziale nr 13. Ze świdnickim sanepidem skontaktować można się poprzez:

  • tel. 81 745 56 10 (w godzinach 7.30 – 15.05)
  • tel. 516 052 231 (poza godzinami pracy PSSE)
  • e-mail: psse.swidnik@pis.gov.pl.

Zakażony mężczyzna jest 23 potwierdzonym przypadkiem na terenie powiatu świdnickiego. Na chwilę obecną jedynym aktywnym, co widać na poniższej mapie.

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close