AKTUALNOŚCI

Największa termomodernizacja w Trawnikach

Rusza termomodernizacja szkoły podstawowej w Trawnikach. W tym tygodniu wójt gminy Damian Daniel Baj podpisał umowę z firmą ARBUD Sp. z o.o. opiewającą na kwotę 2.269.740,84 zł. Oznacza to, że niebawem rozpoczną się pierwsze prace.

„ Jest to nasza największa szkoła, do której uczęszcza ponad połowa dzieci Naszej Gminy, dlatego bardzo cieszę się, że po wykonaniu termomodernizacji znacząco poprawią się warunki nauki dla uczniów i pracowników placówki.”– mówi wójt Daniel Baj. Dzięki inwestycji w budynku wymienione zostaną wszystkie okna i drzwi, wykonane będzie ocieplenie fundamentów, ścian i stropodachów a także elewacji, zrobione zostaną również odwodnienia.

Wykonanie pełnej termomodernizacji budynku na stałe ograniczy koszty jakie gmina ponosi przy ogrzewaniu tego obiektu. Warto podkreśli, że jak do tej pory jest to największa inwestycja termomodernizacyjna przeprowadzona w ostatnich latach w gminie. Łącznie z pracami dodatkowymi jej koszt opiewać będzie na około 2,6 mln złotych, wkład własny gminy Trawniki to około 700 tys zł, zaś wsparcie z funduszy Unii Europejskiej około 1,9 mln zł.

„ Ponieważ musieliśmy dokonać szeregu zmian projektowych i aneksować umowę na dofinansowanie, bardzo gorąco dziękuję władzom Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu, za przychylność i zrozumienie w tej sprawie.”– mówi wójt D. Baj i dodaje, że prace przy budynku powinny rozpocząć się jeszcze w sierpniu i potrwać do połowy 2021 roku. W związku z tym będzie sporo utrudnień: „Takiego zakresu prac nie da się zrealizować przez okres wakacji. Mam jednak nadzieję, że po tych niedogodnościach przyjdzie dzień, gdy wszyscy będziemy się cieszyć kolejnym pięknym obiektem służącym naszej społeczności.”– apeluje wójt.

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button