AKTUALNOŚCI

Dziś na drogach powiatu więcej policjantów

Dzisiaj na drogach powiatu świdnickiego policjanci prowadzą działania pn. „Bezpieczny rowerzysta”. Mundurowi będą zwracać uwagę nie tylko na kierujących jednośladami, ale także na zachowania kierujących pojazdami wobec cyklistów.

W ostatnim czasie w powiecie świdnickim doszło do dwóch wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, gdzie sprawcami zdarzeń byli kierujący jednośladami. Odnotowano też kilka kolizji drogowych z udziałem rowerzystów. Niestety zdarza się tak, że na rower wsiadają osoby w stanie po użyciu alkoholu. Tylko wczoraj policja ujawniła sześciu nietrzeźwych rowerzystów, z których niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dziś policjanci z ruchu drogowego w sposób stanowczy reagować będą na wykroczenia rowerzystów polegające m.in. na przejeżdżaniu przejść dla pieszych wzdłuż oraz jazdę po chodniku w miejscach gdzie są wytyczone drogi dla rowerów. Mundurowi zwrócą uwagę na kierowców samochodów jak zachowują się wobec kierujących jednośladami. Obejmą stałym nadzorem szczególnie zagrożone przejazdy dla rowerów, a także będą zwracać uwagę na pojazdy parkujące nieprawidłowo przed przejściami dla pieszych i przejazdami rowerów.

Prowadzona będzie również akcja profilaktyczna ukazującą skalę zagrożenia oraz skutki niestosowania się rowerzystów do przepisów Prawa o ruchu drogowym.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button