AKTUALNOŚCI

Przed nami kolejna akcja oddawania krwi

Mimo pełni lata i wakacji krwiodawcy z „PZL-Świdnik” nie odpoczywają. Są świadomi, że w tym okresie przeprowadzane są liczne zabiegi operacyjne, ratujące życie. Aby to się udało potrzebna jest krew. Dlatego organizują kolejną akcję.

– Zapraszamy już 23 sierpnia do Mełgwi. Akcja odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w godz. 9.00 – 14.00. – informuje Andrzej Słotwiński, Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik „ S.A. – Nie przestraszyliśmy się niebezpiecznego wroga jakim jest koronawirus. W poprzednich pięciu zorganizowanych akcjach przez klub do oddania krwi zgłosiło się 220 osób. Krew oddały 172 osoby. Pozyskaliśmy 77 litrów tego bezcennego leku. – dodaje i zapewnia o bezpieczeństwie podczas oddawania krwi.

Gwarantuje je m.in. wstępna preselekcja poprzez pomiar temperatury ciała, badanie wstępne, sprzęt ochrony osobistej, jednorazowy sprzęt do donacji oraz częsta dezynfekcja.

Zapotrzebowanie na krew, szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, jest bardzo duże. Stany magazynowe są na wyczerpaniu, a chorzy w szpitalach nadal czekają na pomoc. Krwiodawcy proszą o zgłaszanie się z dokumentem tożsamości. Danego dnia należy być wypoczętym, po śniadaniu i nie spożywać dzień wcześniej alkoholu.

Podczas najbliższej akcji będą również przeprowadzane zbiórki pieniędzy na zakup roweru dla 9 -letniego Fabiana z Domu Dziecka.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button