AKTUALNOŚCI

Świdnik: przewrócił się i usnął pomiędzy szynami

Dużo szczęścia miał mieszkaniec Świdnika, nad którym przejechała drezyna kolejowa. Ułożenie mężczyzny było na tyle fortunne, że nie został nawet draśnięty przez pojazd!

We wtorek około godziny 12:30 policja otrzymała informację o zdarzeniu na torowisku w Świdniku przy ul. Targowej. Jak ustalili policjanci 36-letni mężczyzna, który przechodził przez torowisko zauważył leżącego pomiędzy szynami mężczyznę oraz zbliżający się w ich kierunku pojazd kolejowy.

36-latek zaczął dawać sygnały do zatrzymania się. Maszynista włączył hamowanie awaryjne maszyny, lecz rozpędzony ciężki pojazd przejechał nad leżącym mężczyzną i zatrzymał się dopiero 50 metrów dalej. Leżącemu mężczyźnie nic się nie stało, ponieważ nie doszło do kontaktu pomiędzy nim a drezyną, która ma dość wysokie zawieszenie.

Okazało się, że pieszy leżący na torowisku to 67-letni mieszkaniec Świdnika. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button