AKTUALNOŚCI

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej kobiety

Świdniccy i piaseccy policjanci prowadzili poszukiwania za 94-letnią mieszkanką gm. Piaski. Kobieta pod nieuwagę rodziny wyszła z mieszkania po czym ślad za nią zaginął. Do powyszukiwań użyto helikoptera, dronu a także policyjnego psa służbowego. Następnego dnia rano starsza kobieta została odnaleziona przez piaseckich policjantów. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

W miniony piątek około godz. 22.00 dyżurny świdnickiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 94-letniej mieszkanki gm. Piaski. Jak wynikało ze zgłoszenia rodziny, kobieta cierpiąca na demencję około godz. 19.00 pod nieuwagę domowników wyszła z mieszkania i nie wiadomo było gdzie przebywa.

Natychmiast został wszczęty alarm dla policjantów. Mundurowi rozpoczęli akcję poszukiwawczą, do której włączyły się służby państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej, policyjny pies tropiący oraz mieszkańcy. Ponadto do poszukiwań zaangażowany został helikopter z kamerą termowizyjną Straży Granicznej oraz dron Straży Pożarnej.

Poszukiwania trwały przez całą noc. O zaginięciu powiadomione zostały także sąsiadujące jednostki Policji. Następnego dnia, po godz. 6.00 zaginiona 94-latka została odnaleziona przez piasecki patrol Policji. Kobieta była zdezorientowana ale bez zagrożenia dla jej życia i zdrowia trafiła do szpitala.

źródło: KPP w Świniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button