AKTUALNOŚCI

Dziś policja prowadzi dodatkowe kontrole

Dzisiaj na drogach w naszym województwie od godziny 6.00 rano policjanci z drogówki prowadzą działania skierowane na bezpieczeństwo kierujących jednośladami. Policjanci reagują na popełniane wykroczenia, sprawdzają stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Kierujący są badani pod kątem trzeźwości.

Akcja „Jednoślad” ma na celu poprawę bezpieczeństwa związanego z udziałem rowerzystów i motocyklistów. Analiza stanu bezpieczeństwa w woj. lubelskim wykazała, że w okresie pierwszych siedmiu miesięcy tego roku doszło do 482 wypadków drogowych, w których w 163 przypadkach uczestnikami byli kierujący „jednośladami” (rower, motorower, motocykl). Wśród odnotowanych 81 ofiar śmiertelnych, ponad 23% stanowili kierujący tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Główną przyczyną wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Ważnym elementem, który miał pośredni wpływ na powstawanie wielu zdarzeń w ruchu drogowym, był niewłaściwy stan techniczny pojazdów, brak lub niekorzystanie z wymaganego wyposażenia (w szczególności oświetlenia). Ponadto wielu kierujących motocyklami i motorowerami nie posiadało uprawnień. Nie bez znaczenia pozostaje również problematyka jazdy pod wpływem alkoholu.

Policjanci reagują na popełniane wykroczenia, sprawdzają stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Kierujący są również badani pod kątem trzeźwości.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button