EDUKACJA

Egzaminy i ferie- kalendarz na rok szkolny 2020/2021

Serwis Samorządowy Państwowej Agencji Prasowej opublikował kalendarz roku szkolnego wraz z terminami ferii zimowych oraz harmonogram egzaminów zewnętrznych opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Czy coś się zmieni?

Po tygodniach zdalnego nauczania i przerwie wakacyjnej, uczniowie od 1 września wrócą do szkolnych ławek. W związku z tym przygotowany został szkolny kalendarz w którym uczniowie znajdą dni wolne od nauki oraz daty obowiązkowych egzaminów.

Zimowa przerwa świąteczna zaplanowana została od 23 do 31 grudnia. Dwa tygodnie później rozpoczną się, dla pierwszych uczniów, dwutygodniowe ferie zimowe.

  • Od 18 stycznia od nauki odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
  • Od 25 stycznia, dołączą do nich uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
  • Od 1 do 14 lutego ferie zimowe rozpoczną się w woj. lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.
  • Od 10 lutego, od szkoły odpoczną w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim.

Wiosenna przerwa od nauki przypadnie w 2021 roku w dniach od 1 do 6 kwietnia, zaś zakończenie roku szkolnego, czyli zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zaplanowano na 25 czerwca.

Harmonogram egzaminów

Egzamin ósmoklasisty do tej pory odbywał się w kwietniu. Teraz został przesunięty na maj. Odbędzie się w dniach 25-27 maja. Rozpocznie go test z języka polskiego. 26 maja uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a dzień później – z języka obcego. Termin dodatkowy dla tych uczniów, którzy nie będą mogli zdawać w maju, wyznaczono na 16-18 czerwca.

Matury rozpoczną się 4 maja. Egzaminy ustne będą przeprowadzane od 7 do 20 maja. Termin dodatkowy matur wyznaczono na 1-16 czerwca, a poprawkowy (dla tych, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemne) – na 23-24 sierpnia.

Wyniki egzaminów maturzyści poznają 5 lipca, a Ci zdający w sesji poprawkowej – 10 września.

Termin egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie odbędzie się w sesji zimowej – od 11 stycznia do 19 lutego, a w sesji letniej – od 21 czerwca do 8 lipca. Z kolei egzamin zawodowy będzie przeprowadzony w sesji zimowej od 11 do 24 stycznia, a w sesji letniej – od 7 do 21 czerwca.

źródło: SS PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button