AKTUALNOŚCI

Tragiczny finał poszukiwań 29-latka ze Świdnika

Od minionego poniedziałku trwała akcja poszukiwawcza za 29-letnim mężczyzną ze Świdnika. Policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzali jezioro Zagłębocze, na którym w poniedziałek zaginął 29- letni Świdniczanin. Mężczyzna zeskoczył do wody z rowerku wodnego i nie wypłynął już na powierzchnię.

W poniedziałek o godzinie 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jeziorze Zagłębocze mężczyzna pływający na rowerze wodnym wskoczył do wody i już nie wypłynął. Natychmiast akcję ratowniczą podjął będący na plaży ratownik wodny. Powiadomiono również służby ratunkowe. W akcji poszukiwawczej brali udział policjanci z KPP w Łęcznej, funkcjonariusze Straży Pożarnej KPSP w Łęcznej i OSP oraz płetwonurkowie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29 letni mieszkaniec Świdnika  przyjechał ze znajomymi nad jezioro. W czasie korzystania z roweru wodnego wskoczył do wody i nie wynurzył się. Podjęta natychmiast akcja poszukiwawcza nie dała rezultatów, aż do wtorku.

Wczoraj w godzinach wieczornych (25.08.2020) podczas akcji poszukiwawczej służby odnalazły 29-latka. Ciało zaginionego zostało ujawnione w odległości ok. 50m od linii brzegowej. Na miejscu zostały przeprowadzone czynności pod nadzorem prokuratora. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają łęczyńscy policjanci.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button