AKTUALNOŚCI

Każda gmina ma szansę

… na otrzymanie z rządowego programu masztu i flagi. Projekt nosi nazwę „Pod biało-czerwoną”, ma na celu m.in. uhonorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Inicjatywa zakupu zależeć będzie jednak od mieszkańców gminy, która dołączy do projektu. Jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Cyfryzacji:

” Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu gov.pl. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. „

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu? To zależy od liczby mieszkańców danej gminy:

  • dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;
  • dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów;
  • dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.

Co trzeba zrobić by oddać głos? Należy to zrobić klikając w poniższy link i wypełniając formularz. Tym samym dając poparcie dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy. Swój głos mogą oddawać mieszkańcy danej gminy.

Do udziału w akcji zachęcają włodarze z poszczególnych gmin powiatu świdnickiego, m.in wójt gminy Trawniki Damian Daniel Baj:

 ”Wiem, że mamy mnóstwo trosk i zmartwień z powodu wirusa, jak wielu z nas także martwię się o najbliższe rozpoczęcie działalności naszych przedszkoli i szkół oraz zbliżające się problemy finansowe i gospodarcze gminy, ale ponieważ taki maszt i biało-czerwona to piękny łączący wszystkich symbol, a w dodatku nie płacimy, to serdecznie zachęcamy do głosowania! A niech zamiast 100 zagłosuje 1000 Mieszkańców, a co tam 100!!!”– wójt dodaje również, że jego zdaniem dobrym miejscem usytuowania masztu będzie cmentarz wojenny przy OSP w Trawnikach lub wymiana masztu przy Urzędzie Gminy.

Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ nastąpi 29.11.2020 r.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button