AKTUALNOŚCI

„Tęczowi Pogromcy Mitów” w Świdniku

W najbliższą sobotę- 29 sierpnia w godz. od 12 do 17- na Placu Konstytucji 3-go Maja w Świdniku odbędzie się event pod nazwą „Tęczowi Pogromcy Mitów”. To będzie pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, i jak możemy przeczytać na stronie organizatora czyli stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie:

„Rozpoczynamy objazdówkę po strefie wolnej od LGBT pod nazwą „Tęczowi pogromcy mitów”. Będzie muzyka, będzie tęczowo, zapraszamy młode osoby LGBT żeby do nas dołączyły (starsze też nie będą się nudzić). Będzie też słodki poczęstunek. Będzie wesoło i bez nienawiści. Jesteśmy otwarci na dialog!

Spotkanie ma mieć charakter „edukacyjno – informacyjno – integracyjny.” Organizatorzy chcą obalić bowiem mity i stereotypy dotyczące osób LGBT. Jak możemy bowiem przeczytać w artykule Dziennika Wschodniego (link):

„Pomysł wynika z obecnej sytuacji w Polsce, bardzo niesprzyjającej osobom LGBT. Robimy to, żeby pokazać im, że mają wsparcie, mają na kogo liczyć i nie są same, bo takich osobach jest dużo, szczególnie w małych miejscowościach – mówi Alicja Sienkiewicz, współorganizatorka wydarzenia.”

Świdnik jest pierwszym przystankiem stowarzyszenia po miejscowościach Lubelszczyzny w których radni przyjęli tzw. uchwały „anty-LGBT”. Dla zainteresowanych podajemy link do wydarzenia.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button