AKTUALNOŚCI

Mełgiew nie zawiodła

Kończące się wakacje, powroty do domu, wiele wypadków i tragedii, a do tego mniej dawców krwi – to wszystko spowodowało, że zapasy krwi w RCKiK w Lublinie stopniały. Co roku w tym okresie jest szczególnie potrzebna do przeprowadzania operacji ratujących życie.

Krwiodawcy ze Świdnika organizują akcje nie tylko przy PZL-Świdnik, ale także na terenie powiatu. 23 sierpnia w budynku Urzędu Gminy zorganizowali kolejną. Litry krwi dotarły poprzez RCKiK do szpitali, które bez przeszkód będą mogły przeprowadzać operacje. Do oddania krwi w Mełgwi zgłosiło się 34 osób. Z różnych przyczyn nie wszyscy mogli to zrobić. W sumie 25 osób oddało aż 11,250 litrów krwi.

-Akcja ta nie odbyłaby się bez pomocy nie tylko naszego klubu jako organizatora, ale również władz Gminy Mełgiew, Ks. Proboszcza z Parafii Pw. Św. Wita, strażaków z OSP. W szczególności dziękuję za ogromne zaangażowanie niestrudzonej Pani Teresie Adamiec z GOK, która zapina wszystkie sprawy organizacyjne. Dzięki takiemu zaangażowaniu akcje krwiodawstwa w tej gminie są zawsze udane – przyznaje Andrzej Słotwiński, Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im. Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki przy “ PZL- Świdnik” S.A.

A przed nami akcje w Świdniku. W związku z epidemią koronawirusa i przepisami bezpieczeństwa wprowadzonymi w ” PZL-Świdnik”, akcje odbywać się będą przed zakładem. Na parkingu przed przychodnią Sanitas czekać będzie ambulans. Najbliższa akcja odbędzie się już 3 września (czwartek) w godz. 8.00-13.00. Kolejne, również w tym samym miejscu, odbędą się w dniach : 01.10, 05.11 i 03.12. – w godz: 8.00 do 13.00.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button