KULTURA I ROZRYWKA

Za nami ostatni wakacyjny koncert u Św. Kingi

Mieczysław Szcześniak sprawił, że świdnicka publiczność wstała z krzeseł, tańczyła i śpiewała. Artysta podzielił się nie tylko piękną muzyką, ale jak sam przyznał, także ważnymi historiami z życia, ukrytymi w refleksyjnych tekstach.

Jeszcze przed występem zaprezentowano utwory zmarłych artystów – Ewy Demarczyk i Piotra Szczepanika.

Mietek Szcześniak jest laureatem wielu nagród, m.in. Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie czy trzykrotnym laureatem Fryderyków. W 1999 r. nagrał z Edytą Górniak utwór „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i Mieczem”. W tym samym roku z piosenką „Przytul mnie mocno” reprezentował Polskę na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji, w którym zajął 18 miejsce. Śpiewał w duetach między innymi z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską.

Cykl darmowych koncertów znanych polskich artystów to projekt Stowarzyszenia św. Kingi, zgłoszony do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego, który zdobył największe poparcie wśród głosujących. Tego lata w murach niedokończonego kościoła gościły już: Edyta Geppert (28 czerwca) oraz Stanisława Celińska (26 lipca).

Wydarzenie zorganizowane było zgodnie z aktualnymi zasadami reżimu sanitarnego. Należało mieć zasłonięty nos i usta, a przed wejściem do budynku mierzona była temperatura ciała.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button