AKTUALNOŚCI

Podczas wakacji utonęło 210 osób

Za nami okres wakacji spędzanych przez miliony Polaków nad jeziorami czy nad morzem. Pomimo dużego zaangażowania różnego rodzaju służb, w tym roku doszło niestety do wielu utonięć.

Obok funkcjonowania stałych jednostek wodnych Policji, w których służbę pełni 156 funkcjonariuszy, powołano w tym roku dodatkowo 76 sezonowych komórek, w których pełniło służbę 332 policjantów. W okresie wakacji zorganizowano ponad 4 260 patroli wodnych Policji, w których pełniło służbę ponad 7 680 policjantów.

Pomimo tak dużego zaangażowania nie jest możliwe, aby objąć nadzorem policyjnym wszystkie akweny. W okresie wakacji 2020 na terenie kraju odnotowano 210 utonięć osób, tj. o 7 osób więcej niż w okresie wakacji 2019 roku, ale o 5 mniej niż w roku 2018. Ponadto, odnotowano 28 wyratowań osób, o 12 więcej niż w roku ubiegłym.

Policja w okresie wakacji realizowała również zadania poza granicami naszego kraju. Sprawdzoną w praktyce formą międzynarodowej współpracy, cenioną przede wszystkim przez polskich turystów, ale i policje innych państw są organizowane przez Biuro Prewencji KGP patrole międzynarodowe w sezonie turystyczno-wakacyjnym w ramach międzynarodowego projektu „Bezpieczny sezon turystyczny” na terenie Chorwacji. Polscy policjanci, w okresie minionych wakacji, pełnili przede wszystkim funkcję pomocową dla naszych rodaków, jednak w przypadku rażącego naruszenia norm prawnych, co się niestety czasami zdarzało — pomagali stronie zagranicznej w wyegzekwowaniu właściwego zachowania.

źródło: Policja

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button