AKTUALNOŚCI

Uwaga na sms-y o dopłacie drobnej kwoty!

Po raz kolejny policja apeluje, by podczas zakupów internetowych, uważać na sms-y informujące nas o konieczności „drobnej” dopłaty za przesyłkę. Dokonując takiej transakcji możemy stracić pieniądze zgromadzone na koncie.

Przekonała się o tym mieszkanka Białej Podlaskiej, która dopłacić miała 1,29 zł, jednak z jej konta sprawca pobrał ponad 6 tys. zł. W miniony weekend kobieta zgłosiła, że została oszukana. Pokrzywdzona postanowiła wpłacić podaną w sms-ie kwotę. Jednak podczas wykonania przelewu otrzymywała wiadomości, że wpisuje błędne kody. W rzeczywistości jednak przelewy z jej konta były wykonywane na znacznie wyższe kwoty. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę ponad 6 tys. zł. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów całą sprawę zgłosiła organom ścigania. Policjanci szukają teraz oszustów oraz ustalają okoliczności sprawy.

Sprawcy stosują różne metody, m.in. wysyłają wiadomości tekstowe o konieczności dopłaty drobnych kwot, które zawierają link do strony udającej pośrednika płatności. Nieświadomi zagrożenia oszustwem realizujemy transakcję i niejednokrotnie tracąc środki znajdujące się na koncie. Przed potwierdzeniem otrzymanego z banku sms-a z kodem do wykonania przelewu zawsze należy zweryfikować znajdującą się tam kwotę.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button