EDUKACJA

Lubelskie: dwie szkoły pracują w systemie zdalnym, sześć w hybrydowym. Dwa lubelskie licea jeszcze czekają na opinię sanepidu

Jak podaje MEN, 9 września w trybie stacjonarnym pracowało blisko 48,4 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, co oznacza prawie 100 procent placówek pracujących w tradycyjny sposób (99,73 proc.). W trybie mieszanym pracowało 87 placówek (tj. 0,18 proc. wszystkich), a w trybie zdalnym – 45 tj. 0,09 proc. wszystkich.

Jak sytuacja wygląda w woj. lubelskim?

Z powodu wykrytych zakażeń SARS-CoV-2 dwie szkoły pracują w całości w systemie zdalnym, a sześć w systemie hybrydowym.

Lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk powiedziała wczoraj PAP, że w formie zdalnej w całości pracują Zespół Szkół Zawodowych w Dęblinie i Zespół Szkół nr 3 w Łukowie.

Sześć szkół w województwie pracuje w systemie hybrydowym – część uczniów np. jedna klasa lub kilka klas, ma nauczanie zdalne, a pozostali przychodzą do szkoły i uczą się w systemie stacjonarnym. Tak funkcjonują: Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie, I LO w Łukowie, II LO w Lublinie, Zespól Szkół w Horodle, Zespół Szkół w Ulan Majoracie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie.

reklama reklama

Jak zaznaczyła kurator, dwa lubelskie licea czekają jeszcze na opinię sanepidu i po jej uzyskaniu podejmą decyzję o formie kształcenia.

Około 30 nauczycieli z powiatu puławskiego objęto natomiast kwarantanną po tym, jak okazało się, że lekarz, do którego zgłosili się na badania okresowe, jest zakażony koronawirusem.

Szef MEN Dariusz Piontkowski, powołując się na opinie państwowej inspekcji sanitarnej i Ministerstwa Zdrowia, powiedział, że nie ma powodu, aby grupa zawodowa jaką stanowią nauczyciele „poddawana była bezpłatnemu i powszechnemu testowaniu na Covid-19.” Ocenił, że szkoły nie są ważnym ogniskiem przenoszenia zakażeń i w placówkach edukacyjnych masowe zachorowania na Covid-19 nie wystąpiły.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button