AKTUALNOŚCI

Świdnik: nietrzeźwa opieka nad dwójką małych dzieci

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała matka, która opiekowała się swoimi dziećmi. Nietrzeźwy był również ich ojciec. Policję w środku nocy zaalarmowała postronna osoba, która słyszała awanturujących się dorosłych i płacz dzieci.

W nocy z wtorku na środę oficer dyżury świdnickiej komendy został zaalarmowany, że w jednym z mieszkań w Świdniku jest awantura i słychać płacz dzieci. Na miejscu interweniujący policjanci zastali 25-letnią kobietę oraz jej 26-letniego konkubenta, a także dwoje małych dzieci w wieku 3,5 roku oraz 11-miesięcy. Partnerzy krzycząc wzajemnie oskarżali się o wywołanie interwencji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga rodziców. Urządzenie wskazało u 25-latki 1,9 promila a u 26-latka 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oboje trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieją.

Nietrzeźwi rodzice trafili do policyjnego aresztu, a ich małoletnie dzieci pod opiekę rodziny zastępczej. O całym zdarzeniu został powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich w Świdniku, który w drodze zarządzenia wydał postanowienie o umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rodzicom za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button