AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Smacznie, zdrowo i sportowo

Tak właśnie zapowiada się najbliższy weekend w Świdniku. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z kilku atrakcji, które będą mieć miejsce w różnych częściach miasta. Weekend zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Smacznie…

będzie na pewno podczas drugiego zlotu „Żarciowozów”. Jak zapowiadają organizatorzy na stronie wydarzenia (link):

„Zawitamy do Was z pysznymi Żarciowozami w nowej bezpiecznej formie, zgodnie z wytycznymi dla gastronomii w czasie panującej pandemii koronawirusa! Będzie to bezpieczny pyszny Food Court, pyszne piwo 🍺 i lemoniada, oświetlona hala namiotowa, atrakcje dla najmłodszych (konkursy, zabawy, animacje) oraz wiele innych atrakcji.”

Start imprezy zaplanowany jest od piątku 11 września od godziny 15:00. Żarciowozy będą zlokalizowane na boisku „Świdniczanki do niedzieli 1 września, do godziny 20:00. A co znajdzie się w menu popularnych food trucków? Będą to m.in: hamburgery, kręcone frytki, azjatyckie pierożki, pad thai, zapiekanki, dania kuchni meksykańskiej czy węgierskiej. Amatorzy łakoci będą mogli spróbować np. złotych churrosów.

Sportowo…

Żarciowozy to nie jedyna atrakcja jaka będzie mieć miejsce na boisku Świdniczanki w ten weekend. W sobotę 12 września odbywać się tu będzie „Spartakiada Miejska” czyli impreza sportowa w ramach współzawodnictwa międzyszkolnego w Gminie Miejskiej Świdnik. Szczegóły imprezy znajdują się na poniższym plakacie:

reklama reklama

Zdrowo….

i ekologicznie będzie za to podczas Eko Targu, który zaplanowany jest na 12 września od godziny 10.00 na placu Konstytucji 3-go Maja w Świdniku. Mają się tu pojawić wystawcy i propagatorzy zdrowego stylu życia. Podczas wydarzenia będzie można zakupić produkty z ekologicznych upraw, rękodzieło oraz naturalne kosmetyki. Jak możemy przeczytać na stronie organizatora (link) wśród wystawców znajdą się m.in:

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button