AKTUALNOŚCI

15 propozycji dla Świdnika

Tegoroczna przewidywana wielkość środków na realizację projektów w ramach 6 edycji budżetu obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik na 2021 rok to co najmniej 1.000.000 zł.

Łącznie zakwalifikowano 15 propozycji. Mieszkańcy Świdnika swoje pomysły mogli przedstawiać od 15 czerwca do 2 lipca.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 8 października i potrwa do 21 października. Można zagłosować maksymalnie na trzy propozycje. Wśród nich znalazł się między innymi projekt „Na dobry początek VI” skierowany do dzieci ze Świdnika, które zmagają się z rożnego rodzaju dysfunkcjami. Pomoc miałaby polegać na zorganizowaniu indywidualnych, bezpłatnych zajęć dotyczących konsultacji, diagnozy i terapii zaburzeń integracji sensorycznej.

Zagłosować można będzie także na „Ogród wśród motyli”. Pomysłodawcy chcieliby zamienić nieczynne boisko asfaltowe między ul. Norwida, a ul. Okulickiego na ogród pełen specjalnych odmian kwiatów i krzewów, np. jeżówki, budleji, nasturcji, oraz domków dla owadów.

Na liście projektów znajdziemy również kontynuację tych, które w poprzednich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, jak III edycja „Muzycznych Wieczorów u Świętej Kingi”. Kto wie, być może jeszcze więcej głosów zdobędzie koncert zespołu Mazowsze w ramach projektu „Na ludowo u Świętej Kingi”?

reklama reklama

Inne propozycje to m.in.: „Sterylizacja, kastracja i czipowanie psów i kotów właścicielskich”, „Plenerowe Potańcówki Miejskie” w muszli koncertowej MCUS czy „Bibliobox 24/7 – całodobowy książkomat”.

Pamiętajcie, głosować będzie można od 8 do 21 października. Więcej szczegółowych informacji dotyczących projektów znaleźć można na stronie www.swidnik.budzet-obywatelski.org/

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button