AKTUALNOŚCI

Ruszyła ważna inwestycja w gminie Trawniki

Rozpoczyna się długo oczekiwana przez mieszkańców gminy Trawniki inwestycja czyli modernizacja obiektu mostowego przez rzekę Giełczew w ciągu drogi powiatowej nr 2118 L Biskupice-Fajsławice wraz z dojazdami w miejscowości Biskupice. O trudnościach związanych z rozpoczęciem tej inwestycji, pisaliśmy już wcześniej, w artykule: „Osiągnęli porozumienie w sprawie mostu” (link).

By inwestycja mogła się rozpocząć najpierw należało zapewnić możliwość przemieszczania okolicznym mieszkańcom Z tego właśnie powodu rozpoczął się montaż kładki z której będą mogli skorzystać dla piesi, rowerzyści czy motorowerzyści. Dla pojazdów ruch będzie zorganizowany poprzez objazd. Budowa kładki na rzece Giełczwi w Biskupicach rozpoczyna tym samym proces rozbiórki starego i budowy nowego mostu- mówi wójt gminy Trawniki Damian Daniel Baj i dodaje:

„Jestem w kontakcie z Wykonawcą, w najbliższych dniach, po końcowych ustaleniach zorganizujemy zebranie Rady Sołeckiej Biskupic, powiadomimy Parafię, Sołectwa, Ośrodek Zdrowia, Policję i inne instytucje o harmonogramie zamknięcia i robót. Najważniejsze, że ruszyło!”

Odbudowa mostu będzie kosztowała 2.571.438 zł. Połowę tej kwoty sfinansuje budżet państwa, 500 tys. zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Trawniki, pozostała kwota zostanie sfinansowana z budżetu Powiatu Świdnickiego.

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button