ŻYCIE I STYL

Świdnik: Wystartował Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Właśnie dziś- 16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT). Inicjatywa, która ma na celu m.in zmianę niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń oraz zachęcanie do aktywnego trybu życia, potrwa do 22 września. W akcję, jak co roku, włączyło się również stowarzyszenie ” Świdnik Miasto dla Rowerów”.

Na swoim profilu społecznościowym członkowie stowarzyszenia poinformowali o akcjach i atrakcjach jakie w Świdniku będą miały miejsce w związku z ETZT. Już dziś w lokalnych szkołach odbędą się więc lekcje edukacyjne pod hasłem „Bezpieczny pasażer”, czyli pogadanki z zakresu bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. Od godziny 9.00 do 15.00 w trolejbusie ustawionym na terenie Szkoły Podstawowej nr 7, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie razem z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Lublin prowadzić będzie atrakcyjne lekcje edukacyjne z zakresu bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej.

W ciągu kilku następnych dni odbędą się także:

  • 21.09 Świeć przykładem (akcja edukacyjna dla rowerzystów po zmroku)
  • 22.09 – Godzina za darmo w Lubelskim Rowerze Miejskim (cały dzień)- Darmowy przejazd transportem zbiorowym po okazaniu dowodu rejestracyjnego w pojazdach MPK (cały dzień)

Na swojej stronie stowarzyszenie Świdnik Miasto dla Rowerów zachęca mieszkańców do aktywnego udziału w wydarzeniach najbliższego tygodnia:

„Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję i korzystania z atrakcji, które przygotowaliśmy wraz z Świdnik – wysokich lotów!, Świdnicki Klub Rowerowy „Alfa”, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, MPK Lublin, Nextbike Polska.”

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button