KOLEJNE MECZE SPARINGOWE III-LIGOWEJ AVII

Po remisie 1:1 z Lublinianką w pierwszym spotkaniu sparingowym przed nowym sezonem 2015/2016, trzecioligowi piłkarze Avii w dwóch kolejnych test meczach zanotowali zwycięstwo i porażkę. Podopieczni trenera Jacka Ziarkowskiego najpierw zwyciężyli w Kraśniku tamtejszą IV-ligową Stal 3:0, a w minioną środę ulegli w Lubartowie beniaminkowi III ligi Lewartowi 0:3.
Strug
Sparing w Kraśniku rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych, przy sporym upale. Pomimo tego oba zespoły potrafiły stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Świdniczanie w pierwszej części gry zdobyli dwubramkowe prowadzenie. Najpierw do siatki Stali trafił Marcin Byszewski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik przed zejściem do szatni podwyższył przymierzany do gry w Świdniku, 19-letni Jakub Szymala z Granitu Bychawa (klasa okręgowa). Obrońca skierował futbolówkę do siatki w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Rezultat potyczki w drugiej połowie ustalił wychowanek Avii Łukasz Strug (na zdjęciu obok), który wiosną grał w drużynie juniorów starszych naszego klubu prowadzonej przez trenera Tomasza Bednaruka.
Avia: Mateusz Zawiślak, Jakub Szymala, Michał Maciejewski, Krystian Rodzik, Marcin Byszewski, Michał Sadło, Wiktor Bogusz, Sebastian Orzędowski, Mateusz Wołos, Kamil Oziemczuk, Wojciech Białek oraz Łukasz Gieresz, Krystian Joć, Łukasz Strug, Konrad Podstawka, Patryk Dobrowolski, Adam Słowik.
* * *
Kompletnie nie udał się sprawdzian formy żółto-niebieskim w Lubartowie. Avia uległa miejscowemu Lewartowi 0:3, a trzeba przyznać, że mogła stracić nawet więcej goli. Rywale do siatki świdniczan trafiali w 13, 84 i 86 minucie gry.
Avia: Gieresz, Kazubski, Szymala, Maciejewski, Nowak, Bogusz, Dobrowolski, Wołos, Sadło, Oziemczuk, Białek oraz Zawiślak, Joć, Podstawka, Słowik i Strug.
* * *
Kolejnym sparingpartnerem Avii będzie III-ligowa Tomasovia Tomaszów Lubelski. Mecz zostanie rozegrany jutro tj. w sobotę 25 lipca br. o godz. 11.00 w Tomaszowie Lubelskim.