AKTUALNOŚCI

Dziś „Dzień bez samochodu”. Czekają promocje i darmowe przejazdy

To ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ci, którzy zdecydują się zrezygnować dziś z jazdy samochodem, mogą liczyć na darmową przejażdżkę po mieście.

W „Dniu bez samochodu”, posiadając dowód rejestracyjny auta, można bezpłatnie skorzystać z komunikacji zbiorowej. Dowód uprawnia do przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM. Za darmo do Lublina pojechać można liniami 5 i 55.

Natomiast użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego, który funkcjonuje także w Świdniku, za darmo będą mogli dziś podróżować pierwszą godzinę od wypożyczenia jednośladu.

Hasło tegorocznej edycji Tygodnia Zrównoważonego Transportu to „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”

W dniach 16-22 września we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Głównym celem tych działań jest „WIZJA ZERO” – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

reklama reklama

W Lublinie do wspólnego promowania bezpieczeństwa włączyli się: Inspekcja Transportu Drogowego i WORD Lublin, a także: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz samorządy lokalne.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button