EDUKACJA

Policjanci z wizytą w świdnickim przedszkolu

Wczoraj (21.09.2020 r.) policjanci ze świdnickiej komendy gościli z wizytą w Przedszkolu numer 2 w Świdniku. Podczas spotkania omówione były główne tematy związane z bezpieczeństwem najmłodszych mieszkańców miasta. Ciekawą formułę spotkania przyjęły dzieci ze starszych grup, które przejmując funkcję „wykładowców” opowiedziały mundurowym o tym, co zapamiętały z poprzednich pogadanek.

W miniony poniedziałek dzielnicowy wraz ze specjalistą do spraw nieletnich odwiedzili dzieci w Przedszkolu numer 2 w Świdniku. Spotkanie było podzielone na grupy i w zależności od wieku uczestników dopasowane merytorycznie. Młodsze grupy dowiedziały się podstawowych informacji na temat ich bezpieczeństwa, jak mają zachowywać się w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz co zrobić w przypadku zgubienia się.

Starsze grupy zamieniły się z policjantami rolami i same opowiadały o swoim bezpieczeństwie na podstawie informacji jakie zdobyły na poprzednich spotkaniach z mundurowymi. Relacjonowały jak bezpiecznie zachować się na drodze, jak unikać sytuacji niebezpiecznych, jakie są numery alarmowe i co należy robić aby być widocznym na drodze. Jak mówi aspirant Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku: ” Trzeba przyznać, że wiedza dzieci była ogromna, a ich świadomość jest na wysokim poziomie. Na koniec wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe odblaski„.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button