AKTUALNOŚCI

E-mail o ładunku chemicznym w świdnickim przedszkolu

AKTUALIZACJA z godz. 16.00: Jak poinformowała nas rzecznik KPP w Świdniku, wszelkie działania na terenie drugiego przedszkola na ul. Okulickiego już się zakończyły. Tu również nie znaleziono żadnych niebezpiecznych ładunków. Ewakuowane dzieci i kadra pedagogiczna powróciły już do placówki.

AKTUALIZACJA z godz.15.00: „Działania na terenie przedszkola nr 3 już się zakończyły. Nie znaleziono żadnego niebezpiecznego ładunku chemicznego. Obecnie policja sprawdza jeszcze teren przedszkola na ul. Okulickiego.”- poinformowała asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku

AKTUALIZACJA z godz. 14.40: Jako, że przedszkole nr 3 jest w Zespole Przedszkoli nr 1 w Świdniku a w jego skład wchodzi także Przedszkole nr 2 im. Marii Konopnickiej na ul. Okulickiego 19- tam też dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji. Obecnie na miejscu są policjanci, którzy sprawdzają teren– taką informację otrzymaliśmy od asp. Elwiry Domaradzkiej z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku

Tuż po godzinie 13.30 świdnicka policja otrzymała informację od dyrekcji przedszkola nr 3 ( ul. Hotelowa), o niepokojącym e-mailu, który wpłynął na skrzynkę mailową placówki. Znalazła się w nim informacja, iż w przedszkolu podłożony został ładunek chemiczny. Na miejsce ruszyły jednostki policji, straży pożarnej oraz pogotowie.

Dzieci oraz grono pedagogiczne zostali ewakuowani z przedszkola. Łącznie to ponad 150 osób. Obecnie wszystkie służby sprawdzają teren placówki w poszukiwaniu domniemanego ładunku chemicznego. Jak informuje asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku to póki co, jedyna placówka w Świdniku, która zgłosiła otrzymanie takiej wiadomości na policję. E- mail o podobnej treści otrzymały dziś jednak także inne placówki z terenu województwa lubelskiego:

reklama reklama

” Z tego co udało mi się ustalić, e- maile dotyczące podłożenia ładunków chemicznych wpłynęły również do placówek m.in w Chełmie i Lublinie. Tam także trwają czynności dotyczące sprawdzania potencjalnego zagrożenia. „– dodaje rzecznik KPP w Świdniku.

Podkreślamy, że wszyscy podopieczni z przedszkola są bezpieczni. Po zakończeniu czynności sprawdzających, policja ma poinformować o wynikach działań na terenie placówki. Do tematu powrócimy.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button