AKTUALNOŚCISPORT

Trampkarze Piaskovii bez litości!

W trzeciej kolejce rozgrywek grupy I Lubelskiej Ligi Trampkarzy Młodszych drużyna Piaskovii na własnym boisku pokonała swoich rówieśników z LKS Stróża 7:0 (5:0)! Podopieczni trenera Michała Blocha nie mieli litości i wbili rywalom aż siedem goli nie tracąc przy tym ani jednego. Szkoda, że z rozgrywek wycofał się zespół Aveniru Jabłonna, z którym Piaskovia w poprzedniej kolejce zwyciężyła aż 13:1. Wynik został anulowany, a na czele tabeli pojawił się Granit Bychawa. Nasi futboliści zapowiadają, że w następnych meczach powalczą o powrót na fotel lidera.
Bramki: Albert Kicia 3, Damian Kapica 2, Kornel Woźniak, samobójcza.
Piaskovia: Jan Depta, Krystian Michałowski, Kasper Krupiński, Kacper Rycerz, Kuba Siedlecki, Kornel Woźniak, Adrian Pochwatka, Paweł Ponieważ, Kacper Danielewicz, Damian Kapica, Albert Kicia (C) oraz Maciej Ścibak, Kacper Chęciński, Damian Kolasa, Karol Ziętek, Kacper Kamola, Dawid Jagiełło, Piotr Klimek.
Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy. W 2 minucie prostopadle podanie precyzyjnym strzałem przy słupku wykończył Damian Kapica. Kolejne bramki padły po kwadransie gry. Najpierw wspaniałym rajdem po prawej stronie popisał się Kacper Danielewicz, a piłkę dograną wzdłuż bramki do własnej siatki wpakował jeden z obrońców. Chwile później na indywidualną akcję zdecydował się Kapica. Slalomem minął trzech rywali, ale ostatni z nich powalił go na ziemię. Sędzina nie miała wątpliwości i podyktowała rzut karny. Do piłki podszedł Albert Kicia i pewnie trafił do siatki. W 25 minucie kolejny raz błysnął Kapica. Przed polem karnym minął dwóch rywali i huknął w samo okienko. Gol „stadiony świata”! Przed przerwą gospodarze zdobyli jeszcze jednego gola. Kolejny raz na prawej stronie błyskawiczny rajd przeprowadził Danielewicz i fenomenalnie dośrodkował piłkę na głowę Kici. Ten nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem jej do bramki. W drugiej połowie nieskutecznością raził duet snajperów Kicia-Kapica i na kolejne gole trzeba było czekać aż do 57 minuty. Kicia zakręcił obrońcami i strzelił precyzyjnie obok słupka na 6:0. Sześć minut później koronkową akcję potężnym uderzeniem sfinalizował Kornel Woźniak.
Cieszy wynik i gra zespołu. W tym spotkaniu zagraliśmy bardzo dobrze w obronie przez co Jasiek Depta nie miał w bramce dużo pracy. Musimy jedynie popracować nad skutecznością, bo w spotkaniu z lepszymi zespołami nie możemy marnować seryjnie tylu dogodnych sytuacji. Po prostu ich tyle nie będziemy mieli. W takich meczach czasami pół sytuacji trzeba zamienić na gola i wygrać po wyrównanej grze – przyznał po meczu trener Michał Bloch.
Kolejnym, tym razem wyjazdowym rywalem trampkarzy młodszych Piaskovii będzie HEKSA Niedrzwica Duża, a mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 września br. o godz. 14.