EDUKACJA

Lekcja bezpieczeństwa dla przedszkolaków

Ciekawą lekcję o bezpieczeństwie wraz z ćwiczeniami praktycznymi zaprezentowali w czwartek 24 września przedszkolakom policjanci ze świdnickiej komendy. Podopieczni Przedszkola numer 3 w Świdniku gościli specjalistę do spraw nieletnich, dzielnicowego oraz policjantów ruchu drogowego.

Dzieci z Przedszkola numer 3 w Świdniku imienia Jana Brzechwy zaprosiły do siebie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję poznać szczegółowo wszystkie najważniejsze zasady bezpiecznych zachowań. Policjanci opowiadali dzieciom jak zachować się na drodze, chodniku oraz przechodząc przez przejście dla pieszych. Przypomnieli jak należy postępować w kontaktach z osobami obcymi oraz co zrobić w przypadku zgubienia się.

Po wiedzy teoretycznej przyszła pora na część praktyczną. Dzieci pod czujnym okiem pań oraz policjantów wyruszyły poza palcówkę sprawdzić swoją wiedzę. Egzamin zdały śpiewająco. Każdy przedszkolak pokonywał trasę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button