AKTUALNOŚCI

„Kolizyjna” sobota w Świdniku

Podczas minionego weekendu w Świdniku doszło do kilku zdarzeń drogowych, które zakończyły się postępowaniem mandatowym. Skutki jednego z nich wciąż intrygują kierowców i pieszych, poruszających się ulicą Racławicką. Zniszczona latarnia przy przejściu dla pieszych to efekt sobotniego zdarzenia.

fot. Nadesłane przez Czytelnika

Jak wyjaśnia asp. Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji, 26 września, tuż przed północą, 20-latek z gminy Mełgiew jadąc samochodem marki BMW wpadł w poślizg i uderzył w latarnię, znak drogowy i sygnalizator. Nie doznał żadnych poważnych obrażeń, zaś badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. W takich przypadkach koszty związane z uszkodzonymi elementami drogowymi pokryte zostają z ubezpieczenia OC kierowcy.

Również w sobotę doszło do zderzenia dwóch pojazdów na „rondzie z helikopterem”. Ustalenia policji wskazują, że 25-letnia mieszkanka Lublina nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 59-letniemu kierowcy ze Świdnika. Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic się nie stało, a interwencja zakończyła się postępowaniem mandatowym.

Podobny finał miała kolizja na ulicy Kosynierów. Tego samego dnia zatrzymany samochód stoczył się na inny zatrzymany pojazd w wyniku czego doszło do „stłuczki”. Szczęśliwie, w żadnym ze zdarzeń nikt nie ucierpiał.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button