AKTUALNOŚCI

Ewakuacja w „Bronku”. Kolejny alarm?

Jak informuje policja, niemal codziennie w ostatnim czasie placówki oświatowe na terenie powiatu, podobnie jak dzieje się to w wielu rejonach Polski, dostają niepokojące e-maile z informacją o ładunkach chemicznych umieszczonych w budynkach.

Zaczęło się tydzień temu. 25 września policja otrzymała informację o takiej wiadomości do dyrekcji przedszkola nr 3 przy ul. Hotelowej. Ewakuowano wtedy łącznie 150 osób. 28 września podobną informację otrzymuje przedszkole przy ul. Piaseckiej w Świdniku i S.P nr 4, dzień później – ZS nr 1, 30-go e-maile docierają do: PCEZ, świdnickiej Szkoły Muzycznej, S.P nr 3, a także placówek z Piask – żłobka i przedszkola oraz do Zespołu Szkół. Tego samego dnia podobna informacja wpływa na skrzynkę S.P w Mełgwi.

W większości przypadków dyrektorzy nie zdecydowali się na ewakuację. Jak informuje asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, ustalenia policjantów wskazują na niską wiarygodność tych ostrzeżeń.

Dzisiejsza ewakuacja uczniów i pracowników I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku miała więc prawo zaniepokoić mieszkańców Świdnika. Na szczęście, jak się okazało, tym razem nie chodziło o prawdziwe zagrożenie, a próbną ewakuację, związaną ze szkolnymi procedurami.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button