AKTUALNOŚCI

Ważna informacja dla podróżujących do Wielkiej Brytanii!

Od soboty 3 października od godziny 4:00 rano osoby przybywające z Polski do Wielkiej Brytanii będą musiały poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

1 października Polska została usunięta z listy tzw. krajów-korytarzy podróży. Oznacza to, że wszyscy przyjeżdżający do Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej z Polski od 3 października będą podlegać obowiązkowi poddania się samoizolacji w zadeklarowanym przez siebie miejscu.

Warunki i zasady izolacji mówią, że podczas kwarantanny z domu nie można wyjść pod żadnym powodem – nawet w celu zrobienia zakupów lub spaceru z psem. Współlokatorzy nie muszą poddawać się samoizolacji, chyba, że osoba skierowana na kwarantannę wykazuje objawy koronawirusa. W przypadku złamania zasad kwarantanny grożą mandaty karne w wysokości £ 1,000.

Jeśli nie posiadamy adresu, pod którym możemy bezpiecznie poddać się kwarantannie, należy poinformować o tym fakcie oficera Straży Granicznej podczas przekraczania granicy – zostaniemy wtedy skierowani do miejsca zakwaterowania, ale będzie to pobyt na własny koszt.

SZCZEGÓŁY

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button