AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwy operator koparki sprawcą kolizji

Ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał operator koparki, który doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki Citroen. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ( 08.09.2020 r.) po godzinie 12 dyżurny świdnickiej policji otrzymał informację o kolizji drogowej w Świdniku na ul. Nadleśnej. Jak ustalili policjanci na miejscu operator koparki 52-letni mężczyzna podczas wykonywania prac ziemnych uderzył w jadący pojazd marki Citroen. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto 52-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia w ręce policjantów wpadł także drugi nietrzeźwy kierujący. 37-letni kierowca pojazdu marki Audi został zatrzymany do kontroli drogowej w gminie Rybczewice. Wynik badania alkomatem wykazał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Teraz mężczyźni będą odpowiadać za swoje zachowanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button