AKTUALNOŚCI

Trawniki: Inwestycje oparte na współpracy

Właśnie zakończyła się kolejna inwestycja w Gminie Trawniki. Mowa o chodniku pomiędzy Bonowem a Siostrzytowem, który został sfinansowany po części przez trawnicki samorząd i powiat świdnicki. Końca dobiega również inny projekt- boisko piłkarskie w Oleśnikach. Tutaj część środków finansowych udało się pozyskać z zewnątrz, a swój udział w inwestycji mają sami mieszkańcy.

Odbiór techniczny, wyżej wspomnianego chodnika, miał miejsce w ubiegłym tygodniu. Inwestycja odbywała się etapowo. Pierwszy odcinek chodnika został zrealizowany jeszcze w 2018 roku. Wtedy udało się wykonać 900 metrów. Teraz po przerwie nastąpiła kontynuacja robót. Do użytku mieszkańców oddano tym razem 530 metrów chodnika. Koszt ostaniach prac wyniósł około 150 tys. zł. Inwestycja została sfinansowana po połowie z z budżetów gminy Trawniki oraz powiatu świdnickiego.

„Wyrażam nadzieję, że w 2021 roku nadal będziemy kontynuować to ważne zadanie wspólnie z Władzami Powiatu. Dziękuję Wszystkim zaangażowanym w budowę chodnika.” – skomentował inwestycje wójt gminy Trawniki Damian Daniel Baj.

Z kolei dzięki współpracy gminy Trawniki tym razem z LKS Oleśnia, stowarzyszeniem LGD Dolina Giełczwi oraz Urzędu Marszałkowskiego udało się pozyskać unijne środki na realizację boiska piłkarskiego w Oleśnikach. Całkowity koszt tej inwestycji to około 430 tys. zł, z czego pozyskane na ten cel dofinansowanie wyniosło 300 tys. zł. Inwestycja w tym miejscu rozpoczęła się 2 miesiące temu a, jak zauważa wójt D. Baj, ogrom prac ziemnych do wykonania zrobił wrażenie:

„Na pierwszy rzut oka wydawało się, że płyta boiska była prosta, dopiero setki godzin pracy sprzętu i setki ton przesuwanej ziemi pokazały ogrom pracy. Za chwilę pojawią się ogrodzenie, wiaty, trybuna i inne elementy boiska. Już czuję, że to będzie piękne dzieło.” -stwierdza wójt.

reklama reklama

Prace w tym miejscu powinny się zakończyć już niebawem.

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button