AKTUALNOŚCI

Dzień Mediacji – świdniccy policjanci udzielają bezpłatnych porad

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji, który ma nam uświadomić, że wiele spraw można rozwiązać bez konieczności sprawy sądowej. Celem ogólnopolskiej inicjatywy jest upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W te działania włączają się również świdniccy policjanci.

Przez cały dzień w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku można uzyskać bezpłatne porady. Z uwagi na pandemię COVID-19 obowiązują wprowadzone przepisy sanitarne, dlatego policjanci zachęcają do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 47 812 12 10.

Organizatorzy inicjatywy chcą uświadomić stronom uczestniczącym w sporze, że mają prawo do mediacji zanim jeszcze sprawę przejmie sąd i w konsekwencji podejmie arbitralną decyzję. A, jak podkreślają prawnicy, rozstrzygnięcie konfliktu poprzez mediację, czyli bezpośrednio przez zwaśnione strony, zawsze jest lepsze od wyroku sądu, ponieważ jest kompromisem, do którego doszli sami zainteresowani.

Listy stałych mediatorów oraz wykazy osób i instytucji uprawnionych do prowadzenia mediacji w sprawach karnych i nieletnich prowadzi prezes sądu okręgowego, natomiast dane kontaktowe stałych mediatorów oraz mediatorów z list prowadzonych przez ośrodki mediacyjne znajdują się na stronach internetowych sądów okręgowych.

Więcej o mediacji: www.mediacja.gov.pl

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button