Świdniczanka nadal niepokonana!

Piłkarze Świdniczanki nadal niepokonani! Podopieczni trenera Tomasz Króla, którzy już kilka tygodni temu zapewnili sobie awans do klasy okręgowej kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Lider grupy III A klasy tym razem pokonał na wyjeździe Tajfun Ostrów Lubelski 2:1 (1:1).
Bramki: Krzysztof Boniecki (rzut karny), Mateusz Wilk.
Świdniczanka: Arkadiusz Szulc, Adrian Bereza, Karol Kowalski, Łukasz Frąc (Piotr Skiba), Michał Ziemkiewicz, Michał Babiarz, Krzysztof Boniecki, Piotr Filutowski, Michał Martyna, Mateusz Wilk (Radosław Pawłowski), Marcel Pędlowski.
Świdniczanka odniosła cenne zwycięstwo w przedostatnim meczu bieżącego sezonu, na bardzo ciężkim terenie w Ostrowie Lubelskim! Mecz był zacięty, rozgrywany w ciężkich warunkach pogodowych. W 13 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po rajdzie prawą stroną boiska piłka przedostała się w pole karne przyjazdnych, a tam napastnik Ostrowa w sytuacji sam na sam z dość ostrego kąta nie dał szans Arkadiuszowi Szulcowi. Bramkę wyrównującą dla naszego zespołu z rzutu karnego za faul na Michale Babiarzu zdobył Krzysztof Boniecki.
W drugiej połowie gospodarze ograniczali się tylko i wyłącznie do obrony. Opadli z sił, a nasza ekipa próbowała zdobyć zwycięską bramkę. Przypominało to trochę przysłowiowe bicie głową w mur, ponieważ zespół Ostrowa bronił się całą drużyną. Na szczęście w 75 minucie gospodarze źle się ustawili w obronie. Mateusz Wilk wyszedł sam na sam z bramkarzem i jak na typowego ,,killera” przystało wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Do końca wynik nie uległ zmianie. Świdniczanie odnieśli kolejne zwycięstwo i wciąż są niepokonani w sezonie! Do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki. Za tydzień nasi piłkarze zainkasują trzy punkty walkowerem za mecz z wycofanym z rozgrywek zespołem Madjan-Marina Zemborzyce. Ostatni mecz Świdniczanka rozegra 10 czerwca na wyjeździe z Rohlandem Tuszów.