AKTUALNOŚCI

Od soboty cała Polska strefą czerwoną?

„Będę rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną” – mówił wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu poinformował na antenie Polsat News, że będzie także rekomendował, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy. Jednak decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona dziś.

„Mamy też taką liczbę powiatów czerwonych – około 317 – i 88 proc. populacji, że również będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby cała Polska od soboty była strefą czerwoną” – oświadczył szef rządu.

„Sytuacja jest bardzo poważna, musimy zwiększyć obostrzenia, bo bronimy zarówno bezpośrednio zdrowia ludzi, ale też wydolności systemu opieki zdrowotnej” – mówił z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że liczba czerwonych stref dochodzi już do 300 przy liczbie powiatów wynoszącej 380.

Minister zdrowia powiedział, że wprowadzane obostrzenia są „hamulcem rozwoju wykładniczego pandemii”. „Ten hamulec musimy nacisnąć wszyscy bardzo mocno, bardzo dynamicznie”.

Według niego, wyrazem tego, czy jest się egoistą, czy altruistą, jest obecnie noszenie maseczki oraz dystans i dezynfekcja.

źródło: Serwis Samorządowy PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button