KULTURA I ROZRYWKA

Lubelski policjant usłyszał pytanie za milion w programie Milionerzy!

Sierż. szt. Łukasz Grymuza, funkcjonariusz jednego z lubelskich komisariatów, wygrał w programie TVN „Milionerzy” 500 tysięcy złotych. Do miliona zabrakło mu odpowiedzi na zaledwie jedno pytanie. Funkcjonariusz wycofał się z gry, ponieważ nie był pewny odpowiedzi na pytanie finałowe. Podczas gry wykazał się ogromnym spokojem, wiedzą i opanowaniem, co również jest jego atutem podczas codziennej służby.

Dla Łukasza Grymuzy była to przede wszystkim niesamowita przygoda. Do udziału w programie namówiła go żona, z którą wspólnie przed telewizorem przez wiele sezonów śledzili poczynania uczestników. Ostatni występ był w sumie trzecią próbą sił w „Milionerach”. Wcześniej w latach 2018 i 2019 przygoda z programem kończyła się na etapie eliminacji, gdzie bardzo często oprócz wiedzy liczy się szczęście i szybkość w udzielaniu odpowiedz. Tym razem się udało przebrnąć pierwszy etap i z kolejnymi pytaniami było już tylko lepiej. Jak sam mówi, w odpowiedzi na pytanie eliminacyjne pomogła mu wiedza zdobyta podczas pełnienia służby na posterunku wodnym nad Zalewem Zemborzyckim. Pytanie dotyczyło podania potocznego określenia ryb: strętwy, leszcza, pstrąga i sazana.

Łukasz Grymuza przyznaje, pierwsze pytania nie były trudne. Kilka kolejnych również, ale odpowiedzi były tak ułożone, że zaczynały się rodzić wątpliwości przy każdym wyborze. Funkcjonariusz na większość pytań odpowiadał szybko i zdecydowanie, wykazując się ogromną wiedzą i spokojem. W drodze do pytania o milion wykorzysta wykorzystał dwa koła ratunkowe. Z „telefonu do przyjaciela” skorzystał przy ostatnim pytaniu, które dotyczyło wskazania owocu niedojrzewającego po zerwaniu. W tym momencie Łukasz powiedział – „pasuję”. Jak się później okazało znał odpowiedz i na to pytanie. Jednak nie był jej pewny i wolał wyjść z programu z kwotą 500 tysięcy złotych.

Łukasz Grymuza jest policjantem dochodzeniowo-śledczym jednego z lubelskich komisariatów. W policji służy od 2011 roku. Posiada patent morskiego sternika motorowodnego. Ukończył studia prawnicze. Interesuje się historią, dobrą książką oraz filmami fantasy.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button