AKTUALNOŚCI

Krwiodawcy walczą o zagrożone życie!

„Walka z epidemią koronawirusa nie ustaje a wręcz się rozszerza. Nie możemy tego bagatelizować, a wręcz odwrotnie musimy przestrzegać ostrych rygorów. Z pełną świadomością jako krwiodawcy wiemy, co to jest zagrożone życie i od 47 lat dajemy cząstkę siebie -swoją krew dla ratowania życia. Jednak teraźniejsza pandemia koronawirusa to bardzo ważny ale nie jedyny problem w tej trudnej sytuacji. Życie toczy się dalej. Muszą być wykonywane zabiegi operacyjne ratujące życie. Są różne choroby, które wymagają krwi. Nie możemy się zamykać na tą nadzwyczajną sytuację. Spada ilość pozyskiwanej krwi. Stacje krwiodawstwa w całej Polsce apelują o krew. Wiemy co to znaczy. Stąd nieprzerwanie apelujemy o zgłaszanie się do oddawania krwi.

5 listopada jest kolejna okazja, aby nie zabrakło krwi do przeprowadzania zabiegów ratujących zagrożone życie. Ambulans z RCKiK z Lublina będzie oczekiwał  na parkingu przed „PZL- Świdnik” już od godziny 8.oo do 13.oo. Mamy pełną świadomość o bezpieczeństwie oddających krew. Te wszystkie wymagania są zachowywane. Prosimy o zabezpieczenie się w maski. Krew mogą oddać osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 lat. Są zdrowe, dzień wcześniej nie spożywały alkoholu, muszą być wypoczęte i po spożyciu lekkiego śniadania, posiadające przy sobie dokument tożsamości /dowód osobisty lub prawo jazdy/. Oczywiście muszą być wypoczęte.

Liczymy na to iż do naszego apelu zgłosi się młodzież, która zawsze zgłaszała się na akcje w szkołach , jednak w związku z epidemią nie możemy organizować akcji w szkołach, w zakładzie, stąd nasza determinacja aby akcje się odbywały. W razie niesprzyjającej pogody samo oddanie krwi będzie się odbywało w ambulansie, natomiast sprawy wymagające wypełnienia niezbędnych dokumentów, będą się odbywać w budynku parku technologicznego. Mamy nadzieję iż mieszkańcy naszego miasta, pracownicy zakładu , jak i młodzież odpowiedzą na nasz apel i licznie zgłoszą do oddawania krwi. Pamiętajmy iż ten niezastąpiony lek jakim jest krew uratuje zagrożone życia.”

podpisano:

Andrzej Słotwiński– Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im.Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik ” a LEONARDO HELICOPTERS COMPANY

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button