AKTUALNOŚCI

56 nowych zakażeń w powiecie

Dziś na terenie województwa lubelskiego potwierdzono aż 1700 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej – 279 osób jest z Lublina. Z naszego powiatu na liście znalazło się 56 osób. Obecnie w powiecie świdnickim są 304 przypadki zakażenia, odnotowano 227 ozdrowieńców i zarejestrowano 5 zgonów.

Na terenie województwa minionej doby zmarło 19 osób z infekcją covid-19. Wśród nich jedna osoba nie miała stwierdzonych chorób współistniejących.

W województwie występuje 128 aktywnych ognisk koronawirusa. W naszym powiecie są to: Przedszkole „Małych Odkrywców” w Piaskach – w fazie stabilnej, SPZOZ w Świdniku Oddział Wewnętrzny i Chirurgia – w fazie rozwojowej, WSK PZL Świdnik – w fazie rozwojowej, DPS w Krzesimowie – w fazie wygaszania, Internat Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku – w fazie stabilnej, Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku z Oddziałem Przedszkolnym – w fazie rozwojowej

Do dnia 29 października w całym województwie potwierdzono łącznie 14386 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 6554 ozdrowieńców i zarejestrowano 217 zgonów. Aktualnie 22818 osób jest poddanych kwarantannie, a 415 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Reklamareklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button