AKTUALNOŚCI

Wpadli podczas kontroli

Policjanci z ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli 53-latka. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany, posiada cofnięte uprawnienia do prowadzenia, a dodatkowo był nietrzeźwy. Ponadto tego samego dnia, ten sam patrol podczas wykonywania czynności służbowych ujawnił drugiego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

W sobotę o godzinie 17:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zwrócili uwagę na pojazd marki Peugeot poruszający się po gminie Mełgiew, którego kierujący jechał nie trzymając prostego toru jazdy. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej od razu wyczuli od 53-letniego kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Ten sam patrol zatrzymał także 44-latka z gminy Mełgiew, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button