EDUKACJA

Centrum Nauki Kopernik w Piaskach!

Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki postanowiło wspomóc szkoły oraz nauczycieli. Przygotowano specjalny program wspierający naukę zdalną, To zupełnie nowy format: e-Laboratorium.

Jutro, 4 listopada, odwiedzą szkołę w Piaskach. Dzieci skorzystają z zajęć online e-Laboratorium. To nie tylko interaktywne pokazy naukowe na żywo, ale i rozmowa oraz wspólne eksperymenty. Dzieci wykonają samodzielnie proste doświadczenia z przedmiotów dostępnych pod ręką.

Eksperymentować można wszędzie, także w domu. Jutro przekonają się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piaskach.

E-Laboratorium to zajęcia online z zakresu chemii, biologii, fizyki, techniki i geografii. Scenariusze zajęć przygotowano tak, aby odpowiadały założeniem podstawy programowej. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie są aktywnie zaangażowani w proces uczenia się, samodzielnie eksperymentując z wykorzystaniem łatwo dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku. E-Laboratoria są przeznaczone dla uczniów i uczennic klas IV–VIII.

Program Nauka dla Ciebie to nie tylko laboratorium online. Są też zajęcia e-Naukobus i e-Planetobus – skorzystało z nich już ponad 3000 uczniów i uczennic w całej Polsce. Program skierowany jest do szkół z miejscowości poniżej 130 tys. mieszkańców. Szkoły uczestniczą w nim bezpłatnie. Aby zgłosić szkołę do programu, trzeba wypełnić formularz na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl.

reklama reklama

źródło: CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button