AKTUALNOŚCI

„Nasza walka o życie mimo pandemii jest ciągle kontynuowana”

W dniach 22 – 26 listopada każdego roku obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. To święto setek tysięcy ludzi, którzy bezinteresownie ratują życie ludzkie poprzez oddawanie swojej krwi dla potrzebujących.

-Pomagamy innym z potrzeby serca. Jest nas wielu w naszym zakładzie i mieście. Honorowi krwiodawcy z Klubu HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” już od 47 lat wpisują się w historię naszego regionu. Zawsze realizujemy zasadę, że krew nie ma granic, wyłączności ani ceny, jest to dar bezinteresowny i humanitarny. Wśród nas krwiodawców wykluczone są cele narodowościowe, polityczne i wyznaniowe. Wszyscy są równi bez względu na kolor skóry, wiarę i pochodzenie. Naszym celem jest tylko ratowanie życia. 47 lat walki o życie to dar od 47000 krwiodawców i oddanie 19730 litrów krwi – wylicza Prezes Honorowy Andrzej Słotwiński.

Krwiodawcy, ze względu na sytuację epidemiologiczną, przełożą tradycyjne uroczystości.

-Chcieliśmy podziękować krwiodawcom za ich trud w walce o życie. Niestety epidemia koronawirusa stanęła nam na przeszkodzie. Z pełną świadomością podjęliśmy decyzję o nieorganizowaniu w tym trudnym okresie naszego tradycyjnego spotkania. Nie możemy łamać rygorów i narażać siebie i innych na zakażenie. Mamy nadzieję, iż po zakończeniu pandemii wszystko wróci do normy i będziemy mogli się spotkać ze wszystkimi, jak co roku to bywało. Nasza walka o życie jest ciągle kontynuowana – dodaje Andrzej Słotwiński i dziękuje zaangażowanym w akcje w imieniu całego zarządu.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button