AKTUALNOŚCI

Powitali nowego komendanta

W Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego powitano nowego komendanta strażaków, a z dotychczasowymi obowiązkami pożegnał się bryg. Sławomir Kowalczyk.

W spotkaniu udział wzięli: Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski, kapelan świdnickich strażaków ks. kan. Leszek Surma, a także przedstawiciele lokalnych władz, przedstawiciel Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świdniku, Prezes Zarządu Koła w Świdniku Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Świdniku.

Zgromadzeni podziękowali kończącemu służbę w świdnickiej komendzie bryg. Sławomirowi Kowalczykowi, który pożegnał się ze sztandarem komendy oraz strażakami i pracownikami cywilnymi.

Bryg. Sławomir Kowalczyk służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku rozpoczął 1 listopada 2001 r. na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku. 16 lipca 2014 r. powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku.

Od 3 listopada Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnik st. bryg. Adamowi Niemczykowi – dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie.

reklama reklama

źródło/fot.: KP PSP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button