AKTUALNOŚCI

E-spotkanie z uczniami

Świdniccy policjanci wychodzą naprzeciw wyzwaniom w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Z uwagi na to, że nauczanie odbywa się online, również w tej formie spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Ostatnie e-pogadanki odbywały się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 3 w Świdniku, a dotyczyły bezpieczeństwa w sieci.

Z uczniami klasy piątej i siódmej spotkała się specjalistka do spraw nieletnich komisarz Magdalena Szczepanowska. Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwróciła również uwagę na zachowania rówieśnicze oraz omówiła zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśniła, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować.

Policjantka radziła, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Podkreśliła jakie skutki finansowe i prawne mogą wynikać z niewłaściwego korzystania z cyberprzestrzeni.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button