AKTUALNOŚCI

Aż do 6 zdarzeń doszło dziś na drogach powiatowych.

Dzisiaj ( 26.11.2020 r.) nad ranem na terenie powiatu świdnickiego doszło do kliku zdarzeń drogowych, których powodem było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Temperatura spadająca poniżej zera powoduje lokalne oblodzenia drogi, gdzie na śliskiej powierzchni łatwo o niekontrolowany poślizg auta. Pamiętajmy, że przy obniżonej temperaturze szybciej zamarzają drogi znajdujące się na wiaduktach i mostach. Policja apeluje o rozważną jazdę!

Prognoza na najbliższe dni przewiduje nocne spadki temperatury poniżej zera. Śliska nawierzchnia jezdni znacznie utrudnia poruszanie się po drogach. Musimy pamiętać, że asfalt znajdujący się na mostach i wiaduktach ulega szybszemu oblodzeniu niż pozostałe drogi. Właśnie na takich odcinkach dróg doszło dziś aż do sześciu zdarzeń drogowych, przy czym pięć z nich wydarzyły się w jednym miejscu.

Po godzinie 5:00 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że na zjeździe z drogi ekspresowej S-12 w kierunku Lublina na wiadukcie doszło do uderzenia pojazdu w bariery energochłonne. Jak ustalili policjanci chwilę po zgłoszeniu na tym samym odcinku jezdni kolejne samochody wpadając w poślizgi uderzały w przydrożne bariery. W sumie aż pięć pojazdów brało udział w podobnych kolizjach. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło przed godziną 8:00. Na ulicy Jana III Sobieskiego na wiadukcie kierujący pojazdem suzuki wpadł w poślizg i uderzył w bariery. W tym przypadku również na szczęście kierujący nie odniósł obrażeń.

Policja jak zawsze apeluje do kierowców o rozsądek za kierownicą i rozważną jazdę.

reklama reklama

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button