AKTUALNOŚCI

Policja i sanepid sprawdzają lubelskie galerie handlowe

Lubelscy policjanci i inspektorzy sanepidu sprawdzają lubelskie galerie i sklepy wielkopowierzchniowe, pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych. Kontrole prowadzone będą przez najbliższe kilka dni. W trakcie działań służby sprawdzają, czy klienci zachowują dystans społeczny, stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący liczby klientów w sklepach.

Zgodnie z obowiązującymi od soboty przepisami, w galeriach handlowych mogą obecnie przebywać klienci, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Kluczowym parametrem jest tutaj jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych i 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni. Podczas poruszania się po sklepach jak również w kolejkach pomiędzy klientami istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Osoby muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązkowej dezynfekcji.

To wszystko już od 2 grudnia sprawdzają policjanci z lubelskich komisariatów oraz inspektorzy sanepidu. Kontrole prowadzone są w największych galeriach handlowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych i potrwają przez najbliższe kilka dni.

Po raz kolejny policja apeluje o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń i przypominamy, że zgodnie z kodeksem wykroczeń osoby niestosujące się do ograniczeń mogą ukarać mandatem, skierować sprawę do sądu lub przekazać sprawę do sanepidu, który nakłada kary administracyjne.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button