AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Świdnik: Rusza rekrutacja do żłobka

Już od najbliższego poniedziałku, czyli od 7 grudnia, rozpocznie się rekrutacja do żłobka, choć jego budowa jest jeszcze w trakcie kończenia. Mowa o placówce przy ul. Kopera w Świdniku. Ma się tam znaleźć miejsce dla 120 maluchów.

Placówka zostanie uruchomiona w maju przyszłego roku. Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe- zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Mimo tego świdnicki UM postanowił nie czekać do przyszłego roku i rozpocząć proces rekrutacyjny z wyprzedzeniem. Chodzi o to, by rodzice mieli czas m.in. na zaplanowanie powrotu do pracy.

Przypomnijmy, że to pierwsza taka duża placówka dla dzieci w wieku przed przedszkolnym w Świdniku. Do tej pory w mieście działały dwa odziały żłobkowe, które nie zapewniały aż takiej liczby miejsc dla najmłodszych mieszkańców miasta. Teraz ma się to zmienić. Co ważne, dotychczasowe żłobki nadal będą funkcjonować. W planach nie ma ich likwidacji.

Wszelkie niezbędne formularze i informacje dla rodziców potrzebne w procesie rekrutacji mają się pojawić w poniedziałek 7 grudnia na stronie www.zzmswidnik.szkolnastrona.pl. Przedstawione zostaną także wszelkie terminy, których należy się trzymać by rekrutacja przebiegła prawidłowo. Co ważne zaleca się by dokumenty, w miarę możliwości oczywiście, składać drogą elektroniczną.

Budowa żłobka przy ul. Kopera to inwestycja która kosztowała gminę około 7 mln zł. Blisko połowa tych kosztów – 3,1 mln zł pokryta zostanie z rządowej dotacji czyli z programu Maluch Plus. Budynek ma być piętrowy, ekologiczny i energooszczędny. Znaleźć się ma tu 5 wyposażonych sal wraz z łazienkami i wydzielonym miejscem do spania, a na terenie przy budynku plac zabaw dla maluchów.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button