AKTUALNOŚCISPORT

VII Bieg Mikołajkowy- w tym roku wyjątkowo wirtualnie

Bieg Mikołajkowy w Świdniku to już tradycja. Co roku coraz liczniejsza grupa osób zbiera się by biegnąc lub maszerując zebrać pieniądze na pomoc dla potrzebujących. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa ten charytatywny bieg nie może odbyć się w dotychczasowej formie, co nie oznacza, że organizatorzy go odwołują. Wręcz przeciwnie. W tym rok czeka nas bieg wirtualny.

” Wydarzenia tego roku zapadną nam wszystkim w pamięć na długo. Wielu z nas, społeczności biegaczy, ucierpiało w wyniku szalejącego dookoła wirusa. Wiele wydarzeń sportowych nie mogło się odbyć, z uwagi na wprowadzone obostrzenia, jednak ludzie wciąż biegają. Idea pomagania poprzez bieganie wpisała się siedem lat temu, w harmonogram wydarzeń w Świdniku. Nasze biegi przyciągały tłumy biegaczy, by biec, by pomagać tym, którzy tego potrzebują. Tegoroczny bieg byliśmy zmuszeni zamienić w formę biegu wirtualnego, jednak liczymy, że nie spowoduje to spadku zainteresowania dla wydarzenia jako takiego.”– piszą organizatorzy czyli stowarzyszenie Biegający Świdnik na stronie wydarzenia (link).

W tegorocznym, siódmym już biegu fundusze będą tym razem zbierane na leczenie Kuby Wysokińskiego, a dokładnie na rehabilitację chłopca, który w czerwcu przeszedł dwa udary mózgowe. Właśnie na ten cel trafią pieniądze z zakupu pakietów startowych.

Na czym będzie polegać tegoroczny wirtualny bieg?

Szczegóły podaje organizator Biegający Świdnik:

„Każdy z nas biegnąc, nordicując, maszerując czy też po prostu spacerując na dystansie 5 km, w swojej lokalizacji, będzie miał okazję do wywołania uśmiechu na twarzy Kubusia do wsparcia jego rodziców w tych trudnych chwilach. Jak co roku, przy współpracy z Fundacją Rozwoju Sportu z Lublina, będziecie mogli zapisać się na nasz bieg: https://frslublin.pl/pl/app/races/sign_up_form/115. Nagrodą za udział w biegu będzie okolicznościowy medal, a dla hojniejszych darczyńców również komin. Zachęcamy do wsparcia Kubusia również w sytuacji, kiedy nie będziecie mogli pobiec, w tym celu utworzyliśmy skarbonkę: https://www.siepomaga.pl/en/biegmikolajkowy. Pokażmy po raz kolejny, pomimo trudności tegorocznych, że warto i można pomagać!”

Co warto dodać wydarzenie w tym roku zostanie rozłożone na kilka dni, potrwa od 6 do 12 grudnia.

źródło: https://www.facebook.com/events/3230297293763164

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button