AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwy kierowca tira

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który przyjechał na stację paliw. Podczas tankowania miał problemy z utrzymaniem równowagi. Ponadto okazało się, że kierujący pojazdem nie posiada prawa jazdy, gdyż utracił je za przekroczoną liczbę punktów karnych.

W piątek dyżurny świdnickiej policji otrzymał informację, że na stację paliw w miejscowości Dorohucza przyjechał kierowca pojazdu ciężarowego, który tankuje paliwo, ale ma trudności z utrzymaniem się na nogach. Na miejsce od razu skierowano patrol policji, który zatrzymał kierującego. Okazało się, że jest nim 38-letni mieszkaniec gminy Krzywda. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu, a wynik badania wskazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostało mu ono zatrzymane za przekroczoną liczbę punktów karnych. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button